ASIRLIK HİKAYE

Üçüncü kuşak dönemini halıcılık faaliyetiyle sürdürmekte olan firmamızın temelleri 1923 yılında dedemiz Mustafa Altunayoğlu’ nun terzi çıraklığına başladığı yıllarda atılmıştır. O yıllarda ülkemizde terzilik çok önemli bir meslek ve kumaş çok önemli bir emtia idi. Durum böyle iken ilk işyeri, bugün halen merkez mağazamızın bulunduğu paşahamam sokakta 1934 yılında açılmış ve kumaşa olan yüksek talep dedemiz Mustafa Altunayoğlu’ nu 1940 yılında terzilik yanında perakende kumaş satıcılığına da itmiştir.


1941 yılında Trabzon ticaret ve sanayi odasına üyelik tescil edilmiş ve müşteri sayısı artmış ve çevre illere toptan kumaş manifatura ticareti başlamıştır. 1976 yılında şirketleşen Altunayoğlu firması 1985 yılına kadar kumaş, manifatura, dikiş makineleri, battaniye ve benzer ürünleri ile toptan perakende ticaretine devam etmiş; hazır giyim konfeksiyon sanayisinin gelişmesiyle kumaşa talebin düşmesi ikinci kuşak firma yönetimini halı ve zemin kaplama malzemeleri işine itmiştir.


‘’En önemli sermaye müşteridir ’’ anlayışı Altunayoğlu firmasına sürekli müşteri kazandırmış ve 1985 yılından sonra kumaştan halıcılığa yapılan yumuşak geçişle ve sürekli takip edilen yenilik ve zengin ürün çeşitliliği halıcılık faaliyetinde de başarı getirmiş, müşteriyi memnun etme sorumluluğu, hizmette aksama yaşanmaması, her zaman daha iyi ürün, daha iyi hizmet anlayışı biz üçüncü kuşak yönetimini 2000 yılında tadilatla yeni bir mağaza ve yeni bir yüze mecbur bırakmıştır.2010 yılında yine yeni bir tadilatla merkez kemeraltında büyüyen bir mağazada daha iyi ve güncel bir yüz, daha iyi ürün ve daha iyi hizmet hedeflenmiştir. Bu arada 2010 yılı sonunda uzun sokak şubemiz açılmıştır.


2018 yılına gelindiğinde artmakta olan talep ve buna bağlı artan ürün çeşitliliği mevcut merkez kemeraltı ve uzun sokak mağazalarımızın teşhir alanında yetersiz kaldığını göstermiştir. Bu sebeple merkez mağazada kapsamlı bir tadilatla katlı mağaza konseptine geçilmiştir.


2000 yılından itibaren sürekli ve çok hızlı gelişen, değişen hatta evrim geçiren halı sektörü bizi de aynı değişim ve gelişmelere mecbur bırakmıştır. Bu gün itibariyle müşterilerimiz Altunayoğlu firmasında; banyosu için pamuklu bir halıdan, mutfağı için yıkanabilir, balkonu, bahçesi için çim, salonu için dokuma, ister saçaklı, ister saçaksız bir ipek veya yün halıya varıncaya kadar; gerek bir evin koridoruna serilecek duvardan duvara halıdan, bir camiye, bir otele veya bir konferans salonuna serilecek ticari, özel üretim duvardan duvara halılara varıncaya kadar halı mevzuunda Türkiye’ de ne var ise bulup teslimatını isteyebilmektedir. Bu arada deneyimli ve özverili personelimiz tabi ki en büyük destekçilerimizdir.


1934 yılından bugüne vizyonumuz her dönem farklı ve en iyilerden olmak; misyonumuz ise vizyonumuzun getirdiklerini en iyi şekilde değerlendirmek; bir başka deyişle mümkün olan en iyi ürün, en iyi personel, en iyi sunum ve ancak en yüksek müşteri memnuniyetiyle ulaşılabilecek karşılıklı mutluluk ve kazanımlara ulaşmak olmuştur.